Odpustová slávnosť v Kežmarku bola zameraná na pomoc misiám

TK KBS, ft, ml; kj | 19. 09. 2023 15:25



Foto: Archív Farnosti Kežmarok, Martin Sokáč

Kežmarok 19. septembra (TK KBS) V nedeľu 17. septembra oslávili veriaci vo farnosti Kežmarok titul tamojšej baziliky pri príležitosti sviatku povýšenia Svätého Kríža. Hlavným celebrantom a kazateľom bol Ivan Kňaze, národný riaditeľ Pápežských misijných diel na Slovensku.



V homílii pripomenul nápis, ktorý si dal terajší Svätý Otec František na dvere svojho bytu: „Zákaz lamentovania.“ „Neraz aj my podľahneme zlozvyku na všetko sa sťažovať. Pritom zabúdame, že v porovnaní s inými krajinami sa máme veľmi dobre. Patríme medzi 8% krajín na svete, ktoré sú najbohatšie v porovnaní so zvyškom sveta,“ upozornil v homílli Ivan Kňaze.



Poďakoval sa prítomným veriacim za to, že sa rozmanitým spôsobom zapájajú do pomoci misionárom po celom svete. Na záver svätej omše udelil všetkým prítomným požehnanie s relikviou Svätého kríža.



Po skončení slávnosti mali farníci možnosť zastaviť sa pri stánku Pápežských misijných diel v areáli baziliky a zoznámiť sa s konkrétnymi aktivitami tejto inštitúcie. Popoludní sa riaditeľ stretol s horliteľmi ružencových spoločenstiev, ktorí ho informovali o konkrétnych spôsoboch, ktorými sa zapájajú do aktivit Pápežských misijných diel na Slovensku.



„Tešíme sa osobnej prítomnosti pána riaditeľa medzi nami. Sme vďační za všetky aktivity, ktoré farnostiam pomáhajú šíriť myšlienku misijnej pomoci. Spomeniem slovníčky Malý misionár, ružencové pobožnosti k Matke ticha, Matke Eucharistie a v tomto roku to bude Matka Cirkvi, ale taktiež vianočné nálepky a pobožnosti pri požehnaní príbytkov a mnohé ďalšie,“ pripomenul kežmarský farár a dekan František Trstenský.




[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024