Arcibiskup Zvolenský kňazom: Nestraťme horlivosť a lásku k veriacim

TK KBS, szv, ml; mk | 17. 10. 2020 09:35Bratislava 17. októbra (TK KBS) Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, podobne ako ostatní slovenskí otcovia biskupi, napísal kvôli obmedzeniu verejných zhromaždení list kňazom. Obracia sa na nich, aby v spoločenstve niesli to, v akej pastoračnej situácii sa momentálne nachádzajú. Prosí ich o "veľkú trpezlivosť a obetavosť".

"Situácia, do ktorej vstupujeme, je náročná a zložitá. Kvôli spoločnému dobru nariadenia uposlúchneme: ich nerešpektovanie by spôsobilo iba väčšie škody. Zariaďte sa podľa nich a v tomto smere informujte aj veriacich. Je to, samozrejme, čas skúšky pre nás všetkých: buďte si však istí, že poslušnosť tomuto neľahkému rozhodnutiu biskupov prinesie dobré ovocie," píše arcibiskup Zvolenský a zdôrazňuje:

"Povzbudzujte veriacich, aby sa duchovne spojili so slávením svätých omší, predovšetkým prostredníctvom rádia Lumen a televízie Lux. Podľa možností jednotlivých farností nech kostoly zostávajú otvorené na individuálne návštevy, modlitbu a poklonu. S horlivosťou a obetavosťou vytvorte podmienky, aby veriaci mohli prijať sviatosť zmierenia a sviatosť oltárnu."

"Je zrejmé, že vo viacerých oblastiach utrpíme straty. Ale sme presvedčení, že milosrdný a štedrý Pán nám to inde vynahradí. Ak sa jedny dvere zatvoria, Pán vždy otvorí nejaké iné. Pamätajte na to, prosím, a v tomto duchu hľadajte aj spôsoby ako nestratiť horlivosť a lásku k veriacim, ktorí sú zverení do našej starostlivosti, aj keď teraz im môžeme slúžiť len na individuálnej báze," dodáva v liste arcibiskup.
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2020