Kňaz chorý na Covid-19: Bol som na hranici života a smrti

TK KBS, ekai, rp; pz | 16. 10. 2020 15:19Poľsko 16. októbra (TK KBS) Bol som na pokraji života a smrti. Okolo polnoci som dokonca napísal závet. Na JIS zomreli dvaja ľudia v mojej blízkosti. Je to ťažká skúsenosť - napísal na sociálnej sieti katolícky kňaz Józef Hałabis, ktorý pôsobí ako farár neďaleko Lublinu. S koronavírusom bojuje dva týždne.

Prostredníctvom sociálnej siete opísal svoje skúsenosti s chorobami a pobytom v nemocnici a poďakoval sa všetkým, ktorí sa modlili za jeho zdravie. “Milí farníci, môžem teraz písať, pretože mám viac síl. Ďakujeme za vašu modlitbu a vieru. To, čo som zažil, päť dní som bol na pokraji života a smrti. Neustále som cítil sucho a dusil som sa. Covid je hrozný. Dokonca okolo polnoci som napísal závet. Cítil som, že prichádza posledný dych. Schudol som 12 kg. Na JIS zomreli dvaja ľudia v mojej blízkosti. Je to ťažká skúsenosť. Ale vaša modlitba, pôst, sväté omše a Panna Mária z Księżomierzu mi pomohli. Podľa lekárov tam budem šesť dní a vrátim sa, aby som si vyliečil pľúca,” napísal kňaz. K zážitku pripojil svoju fotografiu z nemocničnej izby.

O infekcii COVID-19 poľský kňaz Hałabis informoval svojich farníkov na sociálnej sieti. Modlili sa za neho nielen farníci z Księżomierzy, kde je už niekoľko mesiacov farárom, ale aj z komunít, kde pracoval predtým.


[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2020