Do Libanonu prišiel generálny sekretár Medzinárodnej katolíckej charity

TK KBS, RV mh; ml | 14. 09. 2020 16:37Libanon 14. septembra (RV) Viac ako mesiac po výbuchu v bejrútskom prístave, ktorý zapríčinil cez 220 mŕtvych, šesťtisíc zranených a 300 tisíc evakuovaných, sa neoslabuje angažovanosť v pomoci Libanonu od charitatívnych organizácií Cirkvi z celého sveta. Kvôli zorganizovaniu ďalšej spolupráce miestnych cirkví prišiel v sobotu 12. septembra do Bejrútu generálny sekretár Medzinárodnej katolíckej charity Aloysius John.

Početné cirkevné komunity vo svete pokračujú v prejavoch solidarity s Libanonom po nešťastí. Aj vďaka mnohým biskupským konferenciám sa koná množstvo iniciatív na pomoc Libanončanom. Riaditeľ Medzinárodnej charity (Caritas Internationalis) Aloyisus John sa v Bejrúte osobne zoznámil so situáciou a miestnymi potrebami. Na programe mal i stretnutia s predstaviteľmi tamojšej Maronitskej cirkvi, ako sú patriarcha kardinál Béchara Boutros Raï či biskup Byblosu Mons. Michel Aoun.

Pripomeňme, že 4. septembra navštívil Libanon v mene Svätého Otca vatikánsky štátny sekretár Pietro Parolin, aby vyjadril pápežovu blízkosť strápenému libanonskému ľudu. V tom termíne sa na podnet Svätého Otca konal Deň modlitieb a pôstu za Libanon.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021