Týždeň svedectiev cez YouTube k Eucharistickému kongresu v Budapešti

TK KBS, RV jb, ml; pz | 14. 09. 2020 15:03Budapešť 14. septembra (RV) Organizátori 52. medzinárodného eucharistického kongresu, preloženého z dôvodu pandémie na termín 5. – 12. septembra 2021, ponúkajú počas práve prebiehajúceho týždňa svedectvá a príhovory osobností cez internetový kanál YouTube.

Od 13. do 20. septembra 2020, čiže v pôvodne plánovanom čase budapeštianskeho medzinárodného eucharistického kongresu, sa jeho organizátori rozhodli ponúknuť duchovné podnety o ústrednom mieste Eucharistie v živote Cirkvi. Na kanáli YouTube (iec2020) denne prinášajú svedectvá osobností z rôznych kontinentov.

V úvodný deň sa takto prihovorili maďarský prímas kardinál Péter Erdő a predseda Pápežského výboru pre medzinárodné eucharistické kongresy Mons. Piero Marini. V pondelok a utorok budú zverejnené svedectvá z Nigérie (arcibiskup Valerian Okeke) a Iraku (patriarcha Luis Raphael Sako).

V stredu 16. septembra sa prihovorí kardinál Timothy Dolan z USA, vo štvrtok vystúpi nemecký teológ, filozof a literárny vedec Johannes Hartl a tiež brazílsky zakladateľ katolíckej komunity Shalom Moysés Azevedo.

V piatok prídu na rad biskup rakúskeho Eisenstadtu Mons. Ägidius J. Zsifkovics a teologička z USA prof. Mary Healy, v sobotu to bude kanadský kardinál Gerald Lacroix. Na záver, v nedeľu 20. septembra, sa so svedectvami podelia moderátor katolíckej charizmatickej obnovy CHARIS Belgičan Jean-Luc Moens a gréckokatolícky kňaz z Ukrajiny Konstantin Szabó.

Zdrojom informácií o príprave 52. medzinárodného eucharistického kongresu v Budapešti, presunutého na september 2021, je aj naďalej internetová stránka vo svetových jazykoch: www.iec2020.hu/.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021