V Pakistane kresťania protestujú proti zneužívaniu zákona o rúhaní

TK KBS, RV jb, ml; pz | 14. 09. 2020 14:41Pakistan 14. septembra (RV) Deň protestu v podobe hladovky na podporu Asifa Parvaiza, kresťana odsúdeného na smrť za údajné rúhanie, zorganizovali 9. septembra v Karáčí aktivisti pakistanskej strany National Christian Party (NCP). Okrem prípadu nespravodlivého odsúdenia Asifa Parvaiza upozornili aj na ďalších 24 kresťanských veriacich, nachádzajúcich sa v pakistanských väzeniach s podobným obvinením.

Súd v Lahore odsúdil 8. septembra 37-ročného Asifa Pervaiza za údajné rúhanie na trest smrti. Vo väzbe je už od roku 2013, kedy ho jeho nadriadený obvinil, že mu poslal rúhavé esemesky. Súd neuznal Asifovu obhajobu, že jeho vedúci sa ho snažil presviedčať, aby konvertoval na islam a následne vykonštruoval obvinenie.

Tajomník Konferencie biskupov Pakistanu, kapucínsky páter Qaisar Feroz, reagoval vyhlásením: „Kresťanskú komunitu v Pakistane hlboko zarmútil rozsudok smrti pre Asifa Pervaiza. Dôrazne vyzývame pakistanskú vládu, aby zabezpečila opätovné preskúmanie rozsudku, aby sa dosiahla spravodlivosť. Počet obvinení z rúhania v Pakistane každým dňom narastá, čo je zlým signálom pre budovanie tolerantnej spoločnosti. Odporúčame predsedovi vlády Imranovi Khanovi, aby zorganizoval kampaň na podporu práv menšín a ľudskej dôstojnosti.“[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021