Nadácia Populorum Progressio financuje stovky projektov v Amerike

TK KBS, rv, ml; pz | 06. 08. 2020 10:28Vatikán 6. júna (RV) Na konci júla sa konalo výročné zasadnutie správnej rady Nadácie Populorum Progressio, pri ktorom boli schválené projekty pre 23 krajín latinskoamerického a karibského regiónu. Ide o 138 programov sociálneho rozvoja a ďalších 30 projektov potravinovej pomoci, ktorú nadácia začala už v máji v reakcii na sociálne dôsledky súčasnej pandémie.

"Za súčasnej krízy svetových rozmerov sú tieto projekty hmatateľným znamením pápežovej lásky a výzvou všetkým kresťanom i ľuďom dobrej vôle, aby stále lepšie napĺňali cnosti milosrdnej lásky a solidarity a tak prispievali k tomu, že počas pandémie neostane pozadu, ako nás k tomu vyzýva Svätý Otec František," uviedla nadácia vo vyhlásení.

Výročné zasadnutie nadácie, ktoré sa konalo formou videokonferencie, riadil predseda jej správnej rady, arcibiskup peruánskej diecézy Arequipa Mons. Javier del Río Alba. Vystúpil na ňom predseda Populorum Progressio a zároveň prefekt Dikastéria pre integrálny ľudský rozvoj kardinál Peter Turkson, a hlavní darcovia: Talianska biskupská konferencia, ktorá financuje väčšinu schválených projektov a Cross Catholic Outreach, americká charitatívna inštitúcia. Po prvýkrát sa na ňom zúčastnila aj španielska organizácia Manos Unidas, ktorá koordinuje projekty v Latinskej Amerike.

Nadácia Populorum Progressio pre Latinskú Ameriku vznikla v roku 1992 z podnetu pápeža Jána Pavla II. v súvislosti s 500. výročím počiatkov evanjelizácie amerického kontinentu. V spolupráci s Talianskou biskupskou konferenciou si kladie za cieľ všestrannú podporu roľníckych komunít, domorodého a afroamerického obyvateľstva, a prostredníctvom charitatívneho diela zamýšľa vydávať svedectvo o pápežovej duchovnej blízkosti.

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2020