Študenti z Gymnázia svätej Uršule sa zapojili do aktivity Skutok lásky

TK KBS, pro; ml | 29. 06. 2020 11:02Bratislava 25. júna (TK KBS) Obdobie pandémie koronavírusu zasiahla aj školy. Po opätovnom obnovení vzdelávania pripravili jednu originálnu aktivitu študenti Gymnázia sv. Uršule v Bratislave. Aktívne podporili zbierku školských pomôcok, ktorú vyhlásila na začiatku mesiaca Slovenská katolícka charita.

"V rámci hodín náboženstva v príme A, pri téme "Skutok lásky", sme nechceli zostať len pri slovách. Hľadali sme možnosti, ako sa v čase pandémie zapojiť tak, aby to bol naozaj skutok lásky. Na Deň detí bola v Katolíckej charite vyhlásená zbierka školských pomôcok. Školský rok síce ešte nekončil, študenti sa pustili do upratovania svojich školských vecí a každý našiel niečo, čo bolo vhodné na darovanie. Niektorí sa toho na začiatku zľakli, iní do toho išli s radosťou. Jednomyseľne sme skonštatovali, že sme urobili dobrú vec," informoval TK KBS Peter Rohal. "Ďakujeme študentom prímy A Gymnázia svätej Uršule v Bratislave a ich rodičom za odvahu a statočnosť pri tomto projekte," dodal o aktivite, ktorú mali v škole v rámci dištančného vzdelávania.

Materská, základná škola a gymnázium svätej Uršule v Bratislave od vlaňajšieho spojili svoje sily a vytvorili jeden právny subjekt – Spojenú školu svätej Uršule. Spojenie vytvorí priestor pre nové možnosti, či už v oblasti vzdelávacích aktivít alebo meričiánskej pedagogiky, ktorá je charakteristická pre uršulínske školy.

TK KBS informoval Peter Rohal

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2020