Slovensko bude opäť súčasťou svetovej pro-life kampane 40 dní za život

TK KBS, mbe; ml | 29. 06. 2020 10:23Bratislava 29. júna (TK KBS) Od 23. septembra do 1.novembra 2020 sa na Slovensku uskutoční najväčšia medzinárodne koordinovaná pro-life mobilizácia s názvom 40 dní za život. Slovensko sa tak už po tretíkrát stane súčasťou modlitbového hnutia, ktoré mení životy ľudí na celom svete.

Projekt 40 dní za život vznikol v roku 2004 v metropolitnej oblasti Bryan/College Station v štáte Texas v USA, kedy sa miestni pro-liferi rozhodli zjednotiť v modlitbe za ukončenie potratov priamo pred miestnou potratovou klinikou. Odvtedy sa projekt rozšíril do 63 krajín sveta. Vďaka jednoduchej modlitbovej prítomnosti sa tak pred potratom podarilo zachrániť viac než 17 000 bábätiek.

„Na jeseň sa kampaň 40 dní za život na Slovensku uskutoční hneď na dvoch miestach,“ špecifikuje hlavná koordinátorka projektu Martina Bednáriková. „Budeme sa modliť za počatý život, matky a otcov, ako aj celú spoločnosť v Bratislave pred Ružinovskou nemocnicou a v Prešove pred gynekologickým zariadením Gynstar.“

Hlavným pilierom projektu 40 dní za život je pokojná vigília, ktorá prebieha priamo na mieste vykonávania potratov. Od 23. septembra do 1. novembra, teda počas 40 dní, bude pokojná prítomnosť modliacich sa dobrovoľníkov v Bratislave a Prešove svedectvom daru života pre mamičky zvažujúce potrat, lekárov i okoloidúcich.

Viac informácií o projekte 40 dní za život je možné nájsť na stránke www.40dnizazivot.sk. Sledovať tiež je možné profily @40dnizazivot aj na Facebooku, Instagrame a Twitteri.
[back]


(C) TK KBS 2003 - 2020