Skalka nad Váhom privítala zasadnutie kňazov z univerzitnej pastorácie

TK KBS, mva; ml | 27. 05. 2020 18:30Skalka nad Váhom 27. mája (TK KBS) V Pútnickom dome na Skalke nad Váhom sa v uplynulých dňoch stretli kňazi z univerzitnej pastorácie.

Počas pravidelného zasadania Rady pre mládež a univerzity KBS, ktorej predsedá žilinský biskup Mons. Tomáš Galis, vystúpil doc. Juraj Sedláček s príspevkom z pastorálnej psychológie. Pomenoval a analyzoval javy, s ktorými sa v špeciálnej pastorácii kňazi stretávajú. Na základe tohto bodu rada prerokovala prípravu letného metodického seminára o citovej výchove.

Ďalším bodom programu bola diskusia o združení univerzitných pastoračných centier. Jednotlivé centrá významne zvyšujú kvalitu komunitného života na univerzitách a stávajú sa akreditačným kritériom, pritom sa ich správcovia stále stretávajú s ideologickým spochybňovaním.

Stretnutie rady sa skončilo spoločným slávením eucharistie vo Svätyni sv. Andreja-Svorada a Beňadika pustovníkov. Členov rady osobne pozdravili rektor Trenčianskej Univerzity A. Dubčeka doc. Jozef Habánik, župan Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška a generálny riaditeľ Konštrukty Industry Ľubomír Plško.

Hostiteľom jesenného zasadnutie rady bude Banskobystrické univerzitné pastoračné centrum.

TK KBS informoval Marek Varga[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023