Najbližšiu nedeľu sa uskutoční tradičná zbierka na katolícke masmédiá

TK KBS, tk; ml; pz | 22. 05. 2020 14:45Bratislava 22. mája (TK KBS) Najbližšiu nedeľu 24. mája 2020 sa v kostoloch uskutoční tradičná zbierka na katolícke masmédiá. Ide o pravidelnú zbierku, ktorá sa koná každý rok počas 7. veľkonočnej nedele v katolíckych farnostiach na celom Slovensku. Finančnú podporu získajú na základe štatútu zbierky Televízia Lux (50 percent), Rádio Lumen (20 percent) a Tlačová kancelária KBS (10 percent). Zvyšných 20 percent zo získaných prostriedkov sa používa na podporu mediálnych grantov. Vlani zbierka vyniesla vyše 240 tisíc eur, rok predtým 231 tisíc eur.

"Máme tu mediálnu zbierku na 7. veľkonočnú nedeľu, ktorá je veľmi dôležitá, ale samozrejme na pokrytie nákladov katolíckych médií zďaleka nestačí. Sú tu potom kluby priateľov a podporovateľov, a tie sú naozaj kľúčové. Katolícke médiá by určite neprežili bez podpory veriacich," pripomína hovorca KBS Martin Kramara. "A samozrejme, médiá sú cirkevnou ustanovizňou, ktorá je v dnešnej dobe dôležitá, preto by malo byť takpovediac samozrejmosťou, že si ich ako katolíci chceme udržať a máme záujem aj na ich budúcom zlepšovaní," dodáva v rozhovore s TK KBS.

Na siedmu veľkonočnú nedeľu, ktorá bude tento rok v nedeľu 24. mája, si Cirkev pripomína 54. svetový deň spoločenských komunikačných prostriedkov. Na Slovensku je spojený s tradičnou zbierkou na katolícke masmédiá. Tlačová kancelária KBS pri tejto príležitosti priniesla rozhovory zo zástupcami Tlačovej kancelárie KBS, Televízie LUX, Rádia LUMEN, Katolíckych novín a SLOVA.

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2020