Pre ľudí v núdzi a bez domova po prvýkrát pripravili Ples chudobných

TK KBS, shr; ml | 14. 02. 2020 12:25Košice 14. februára (TK KBS) Pre ľudí v núdzi, bez domova a rodiny bez vlastného prístrešia si v Košiciach po prvýkrát pripravili Ples chudobných. Hotel Centrum sa v sobotu 15. februára 2020 od 16:00 zaplní približne 200 hosťami. Ples organizuje nezisková organizácia Oáza – nádej pre nový život v spolupráci s Úsmevom ako dar, Majákom nádeje a Arcidiecéznou charitou Košice.

Myšlienka organizovania plesu vznikla v duchu hlavného motta: „Milovať človeka a pomáhať mu žiť“. Organizátori chcú týmto nultým ročníkom pozdvihnúť núdznych, búrať predsudky, a zároveň zdôrazniť, že títo ľudia sú súčasťou našej spoločnosti. Ples organizujú svojpomocne a bude sa niesť v štýle jednoduchého pohostenia a dobrej zábavy. Do rytmu bude hrať gospelová skupina Kalich, ktorá osobnými výpoveďami sa snaží motivovať ostatných na zmenu života.

Súčasťou večerného programu bude tombola a program pre rodiny s deťmi., informovala Silvia Hrabčáková z Arcidiecéznej charity v Košiciach.

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2020