Z misijného plesu v Košeci podporia farnosť s našim kňazom v Bolívii

TK KBS, pmd; ml | 14. 01. 2020 11:30Bratislava 14. januára (TK KBS) Dvetisíctristopäťdesiat eur z misijného plesu, ktorý zorganizovali prvú januárovú sobotu Pápežské misijné diela (PMD) v Košeci, poputuje na podporu farnosti, ktorú vedie slovenský misionár Ján Piatak v Bolívii.

"Podujatie, na ktoré prišlo 202 účastníkov, sa začalo svätou omšou vo farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie a pokračovalo v miestnom dome kultúry, kde do tanca hrala hudobná skupina Melódia z Hradišťa pri Partizánskom. Pápežské misijné diela na Slovensku vyjadrujú vďačnosť všetkým dobrovoľníkom, ktorí pomohli ples zorganizovať, a aj všetkým účastníkom. Nasledujúci ročník misijného plesu sa uskutoční 2. januára 2021 v Košeci," informovali PMD.

"Počas dnešnej noci, plesu, aj vy obetujete svätú omšu a výťažok z tomboly za ohlasovanie Božieho Slova v Bolívii. (...) Ďakujem vám za spomienku a podporu. Spolu s farníkmi sa za vás modlíme svätý ruženec a tiež slúžievam svätú omšu za všetkých dobrodincov. Prajem vám do Nového roka otvorené uši pre Boží hlas, veľké srdce pre uchovávanie všetkého, čo Boh povie, ako mala Mária, a silu pri vydávaní svedectva o dobrote Boha," reagoval na výnos v pozdrave pre účastníkov plesu Ján Piatak.

Slovenský misionár tiež pripomenul, že po období dažďov by sa okrem pomoci konkrétnym ľuďom v duchovnej i hmotnej biede pustili do dokončenia dvoch kostolov vo farnosti El Puente. V Yotau by chceli vybudovať malý prístrešok, kde by mohli deti a mládež počúvať katechézy pred prvým prijímaním a sviatosťou birmovania. Na mieste tiež chcú rozbehnúť formáciu lídrov v komunitách, ktorí by pomohli pri formácii ďalších. Výdavky sú potrebné aj na výjazdy do komunít v pralese.

Fotografie / Video

TK KBS informovali Pápežské misijné diela na Slovensku

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2020