Bratislava privítala právnych poradcov biskupských konferencií Európy

TK KBS, ml; pz | 03. 12. 2019 14:05Bratislava 3. decembra (TK KBS) Reforma pápeža Františka v súvislosti s manželským procesom, výhrada vo svedomí a zákony o nenávistnej reči (tzv. hate speech). To sú hlavné témy medzinárodného stretnutia právnych poradcov biskupských konferencií Európy, ktoré sa dnes začalo v Bratislave (3. - 5. decembra 2019). Podujatie organizuje Rada európskych biskupských konferencií (CCEE). Hostiteľom je Konferencia biskupov Slovenska (KBS).

"Sme radi, že môžeme prijať týchto spolupracovníkov biskupských konferencií z celej Európy v Bratislave. Chceme im byť nápomocní, aby ich stretnutie dobre dopadlo, a zároveň ľudsky a odborne pomohlo aj nášmu prostrediu," hovorí predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský, ktorý účastníkov privítal a slávil s nimi aj svätú omšu v Katedrále sv. Martina v Bratislave.

Na Slovensko prišli predstavitelia biskupských konferencií z vyše 20 európskych krajín. Nechýbal predseda CCEE, taliansky kardinál Angelo Bagnasco a obaja podpredsedovia, britský kardinál Vincent Nichols a predseda Konferencie biskupov Poľska, arcibiskup Stanislav Gądecki.

Bratislava privítala toto podujatie už po druhýkrát. Celkovo ide o štvrté podobné stretnutie. Prvé sa konalo v roku 2013 v Štrasburgu, ďalšie v roku 2015 v Bratislave a ostatné v roku 2017 v Luxemburgu.

CCEE zastrešuje činnosť národných biskupských konferencií v Európe. Funguje od roku 1971 a združuje 39 subjektov. Jej generálnym sekretárom je v súčasnosti slovenský kňaz Martin Michalíček.

K správe bolo vydané FOTO a AUDIO

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2020