Misionári Identes ponúkajú v Bratislave nový prednáškový cyklus o čistote

TK KBS, rl, phu; ml | 10. 10. 2019 10:10Bratislava 10. októbra (TK KBS/Rádio LUMEN) Misionári Identes ponúkajú v Bratislave prednáškový cyklus o čistote. Kňaz Antonín Lukeš spolu s misionárkou Janou Bobokovou chcú v katolíckom Dome Quo Vadis hovoriť o čistote z rôznych aspektov.

Misionári Identes ponúkajú série prednášok v Bratislave už asi štyri roky. S nápadom urobiť cyklus prednášok o čistote prišla misionárka Identes Jana Boboková. Tá vníma, že o tejto téme sa hovorí väčšinou len ako o zákazoch, príkazoch a normách, ktoré nás nejakým spôsobom ochudobňujú. „By bolo možno fajn skúsiť predstaviť čistotu z toho esenciálneho hľadiska ako nádherný ideál, ktorý nám nič neberie, ale naopak nám dáva. Dáva nám stokrát viac aj na tej telesnej, na tej duševnej aj na tej duchovnej úrovni. Takže ak sa rozhodneme pre túto cestu čistoty, tak to prisľúbenie Kristovo, ktoré hovorí, že kto pre mňa nechá čokoľvek, tak ja mu už tu a teraz ja mu tu dám viac," uviedla.


Katolícky kňaz a misionár Identes Antonín Lukeš dodáva, že spočiatku nebol presvedčený o nápade urobiť prednáškový cyklus o čistote. „Ale potom, keď som sa začal zamýšľať a začal som si čítať tie texty nášho zakladateľa, tak ako sa mi začal tak sceľovať ten obraz. Okrem iného taktiež práve preto, že je to téma taká chúlostivá. Ona sa obchádza," povedal. Misionárka Identes Jana Boboková dodáva, že keď sa človek rozhodne pre život v čistote, Boh mu môže dať oveľa viac. „Ak ideme týmto smerom, tak cirkev nám ponúka niečo, čo nám hovorí nebuď blbý a neži tak neskutočne chudobne. Aj tú tvoju telesnosť, aj proste ten tvoj životný štýl, keď ja ti chcem dať niečo oveľa nádhernejšie.“


Druhá prednáška o čistote bude v dome Quo vadis dvadsiateho druhého októbra na tému Zmysel čistoty a zdržanlivosti.

Zdroj: Rádio LUMEN / Pavol Hudák

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2020