V Dome Quo Vadis v Bratislave bude možné opäť darovať "kúsok seba"

TK KBS, dqv, ml; rp | 07. 11. 2019 10:35Bratislava 7. novembra (TK KBS) V katolíckom Dome Quo Vadis v Bratislave budú môcť ľudia opäť darovať kúsok seba. Darovanie krvi sa uskutoční v piatok 8. novembra od 8:00 do 11:00.

"Pozývame Vás na darovanie kúsku seba - darovanie krvi v našom dome Quo Vadis. Krv denne zachraňuje mnohé ľudské životy a nie je možné ju inak získať, len darcovstvom. Do Domu Quo Vadis príde mobilná jednotka na odber krvi, všetko bude prichystané, potrebujem mať však ľudí vopred zaregistrovaných. Preto sa prosím registrujte čím skôr TU. Tešíme sa na stretnutie," avizujú organizátori z Domu Quo Vadis, ktorý zároveň informuje, ako sa pripraviť na darovanie krvi.

Dom Quo Vadis bol v minulosti predajňou Sovietskej knihy (pred rokom 1989). Po Nežnej revolúcii sa dostal späť do rúk Cirkvi. Funguje vďaka dobrovoľníkom. Aktuálne je dom rozdelený na viacero časti. V prednáškovej miestnosti na prvom poschodí sú prednášky a podujatia na rôzne témy. V suteréne prebiehajú modlitebné spoločenstvá a je tam i psychologická poradňa. V strede medzitým je kaviareň, ktorú navštívi mesačne vyše tisíc ľudí. Dom je otvorený desať mesiacov v roku.

TK KBS informoval Dom Quo Vadis

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2020