Saleziáni dali "bodku" za letom s miništrantami v rodisku Titusa Zemana

TK KBS, TV Lux; pz | 11. 09. 2019 11:45Bratislava - Vajnory 11. septembra (TK KBS) V sobotu 7. septembra 2019 sa v rodisku dona Titusa Zemana - vo Vajnoroch zúčastnilo okolo sto miništrantov a päť kňazov miništrantskej "bodky" za prázdninami. Na akciu prišli miništranti z okolitých farností, ale aj z Oravy, Prievidze či iných krajov. Program obsahoval prednášku na tému Titus a miništranti. Po nej nasledovala možnosť svätej spovede, svätá omša a občerstvenie, do ktorého sa zapojili aj miestni veriaci.

Program vyrcholil hrou "Hej ty, prekroč svoje hranice." Chlapci sa podľa vzoru dona Titusa Zemana snažili prekonať seba. On totiž pri prevádzaní bohoslovcov cez hranice musel zvládnuť veľa odvážnych výziev a svoje obmedzenia.

Jeden z organizátorov František Zibala skonštatoval, že je "zaujímavé, ako chlapcov strhli obyčajné aktivity. Zaujalo ich najmä zatĺkanie 80 milimetrových klincov (zatĺkli ich niečo cez 800). A aby klinec zmizol v dreve, jednému miništrantovi stačilo šesť úderov! Akcia strhla aj otcov, ktorí sprevádzali miništrantov a rekord jedného z nich sú štyri údery. Rekord v pľuvaní fazuľou do diaľky má hodnotu 7, 3 metra, v chodení na chodúľoch je to 17, 3 metra, a najlepší výkon pri udržaní dvojkilových činiek v rozpažených rukách je na úrovni 1 minúta 35 sekúnd."

"Organizátori vyzývajú miništrantov z celého Slovenska, že ak sa chcú zapojiť do týchto súťaží, nech trénujú a po prekonaní rekordov, môžu byť zapísaní do Guinessovo-titusovej knihy miništrantských rekordov," uviedol don Jozef Luscoň.
 


[back]


(C) TK KBS 2003 - 2019