Projekt Adorácia rodín za rodiny je v polovici, zapojili sa tisícky ľudí 

TK KBS, mne, rod; ml | 14. 08. 2019 08:00Bratislava 14. augusta (TK KBS) Niekoľko tisíc ľudí sa už zapojilo do špeciálneho projektu Adorácia rodín za rodiny. Ide o štafetovú modlitbu pred vystavenou Oltárnou sviatosťou. Myšlienkou iniciatívy je, aby sa každý deň tohto roka v nejakej farnosti (či reholi) na Slovensku konala nepretržitá 12-hodinová modlitba pred sviatosťou s úmyslom modlitby za naše rodiny. Modlitba sa koná pod záštitou Familiae Locum, Rodinkovo v spolupráci s farnosťami, rehoľnými komunitami a kresťanskými organizáciami.

Modlitbová reťaz úspešne odštartovala 1. januára 2019 dvanásťhodinovou adoráciou v Rodinkove, kedy sa modlilo spoločenstvo rodín z farnosti Trenčín - Juh. Odvtedy sa koná nepretržite každý deň vždy v inej farnosti či reholi." K 12. augustu máme za sebou 224 dní nepretržitej 12-hodinovej adorácie za rodiny naprieč celým Slovenskom. " hovorí Michaela Nemcová z Rodinkova. 

Do adorácie sa za vyše pol roka zapojilo 25 rehoľných spoločenstiev, jedna zahraničná farnosť (slovenská RK farnosť v Prahe), televízia LUX a desiatky farností a obcí na celom Slovensku. O projekte každý deň prináša informácie Rádio LUMEN. Najnovšie sa nám so záujmom zapojiť sa do modlitby prihlásila slovenská farnosť sv. Cyrila a Metoda v Kanade. Štafetová adorácia prebiehala aj počas celoslovenského podujatia Manželské stretnutia v Banskej Bystrici. Už od septembra sa do adorácie zapojí aj niekoľko cirkevných škôl Slovenska. 

Spomedzi okresov sú najsilnejšie zastúpené okresy Bratislava - 20 adoračných miest (farnosti a rehole), Trnava a Žilina (12 miest) a Čadca (10 miest). "Zo spätnej väzby, ktorá k nám prichádza od koordinátorov, prijímajú túto iniciatívu ľudia veľmi pozitívne a s nadšením. Cítíme hlad po adorácii. Mnohí vyjadrili túžbu zopakovať si tento rpojekt aj na ďalší rok," hovorí Michaela Nemcová. 

"Ak by vám pre túto modlitbu za rodiny zahorelo srdce a mali by ste túžbu priniesť ju aj do vašej farnosti, stačí ak vyplníte tento FORMULÁR. Všetky potrebné informácie je možné nájsť na stránke www.adoraciarodin.sk. Spojme sa spoločne v modlitbe za naše rodiny, ktoré to tak veľmi potrebujú," avizuje Rodinkovo. 

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2019