Maďarskí biskupi sa tiež pripojili k podpore krakovského arcibiskupa

TK KBS, TS BK mkl; ml | 13. 08. 2019 11:39Maďarsko 13. augusta (TS ČBK) Predseda Maďarskej biskupskej konferencie, arcibiskup András Veres, sa pripojil k Českej biskupskej konferencii a Konferencii biskupov Slovenska a podporil vyhlásenie predsedu Poľskej biskupskej konferencie, v ktorom vyzýva, aby o polemikách LGBT nebol nikto vyradený z verejnej debaty, ale i odporcom bola priznané rovnaké práva na diskusiu.

"Z našej histórie vieme, že vytrvale stáť za učením našej viery môže veľakrát vyvolať hnev druhých. Preto s údivom sledujeme nedávne nespravodlivé útoky, ku ktorým došlo na základe toho, že ste iba vyjadrili učenie katolíckej cirkvi tvárou tvár fenomému našej doby. Je nepríjemné, že tí, ktorí očakávajú schválenie svojho presvedčenia, zároveň odmietajú priznať vám právo vyjadriť sa, rovnako ako tým, ktorý zastávajú iný názor. Keď sú tieto útoky naozaj závažné, chceme týmto listom vyjadriť našu solidaritu a našu bratskú podporu," píše vo svojom liste poľského arcibiskupovi predseda Maďarskej biskupskej konferencie.

Solidaritu a podporu predsedovi Poľskej biskupskej konferencie, poznaňskému arcibiskupovi Mons. Stanisławovi Gądeckiemu v súvislosti s vlnou kritiky, ktorá sa zdvihla voči krakovskému arcibiskupovi Marekovi Jędraszewskému, za jeho kritické vyjadrenia voči novým ideológiám, už podporila Česká biskupská konferencia a Konferencia biskupov Slovenska.

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2019