Aj tento rok môžu záujemcovia putovať z Murána na Levočskú púť

TK KBS, dly; ml | 12. 06. 2019 08:05Važec 12. júna (TK KBS) Komisia pre mládež v Spišskej diecéze sa aj tento rok plánuje pridať k pútnikom z Muráňa do Levoče. Táto púť, ktorej cieľom je srdce mariánskej úcty v diecéze, aj dnes oslovuje mladých i starších pútnikov. Myšlienka putovania z Muráňa do Levoče vznikla pred tridsiatimi rokmi a neodmysliteľne sa spája so Združením kresťanských spoločenstiev mládeže, keďže je jedným z jeho pôvodných projektov. 


Púť, ktorá má približne 70 km, trvá celkovo päť dní. Pri tejto vzdialenosti je pre každého výzvou, keďže dospelý človek počas nej urobí okolo 100-tisíc krokov. Je výzvou aj kvôli tohtoročnému evanjeliovému mottu – Nech sa mi stane podľa tvojho slova – lebo niekedy je pre človeka jednoduchšie prejsť dlhú a namáhavú cestu, ako sa podrobiť Božej vôli. 


V posledných rokoch sa do tejto púte zapojila aj Komisia pre mládež v Spišskej diecéze. „Chceli sme sa zapojiť oficiálnou cestou a ponúknuť mladým možnosť putovať v skupine našej diecézy. Je veľmi dôležité, aby mladí o tom vedeli a aby zažili niečo, ako je toto, hoci slovo púť pre dnešného mladého človeka už neznamená to, čo kedysi. Napriek tomu je to výzva, ktorá v dnešnej konformnej dobe mladým často chýba. Výzva fyzickej námahy, no zároveň obnovy ducha, ktorá prináša pokoj do života mladého človeka“ konštatoval riaditeľ Komisie pre mládež v Spišskej diecéze Ľuboš Laškoty.

Bližšie informácie o púti nájdete na stránke www.muranlevoca.sk alebo na stránke www.komisia.sk.

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2020