Dobrovoľníci arcidiecéznej charity čistili okolie hlavnej vlakovej stanice

TK KBS, rl, phu; ml; pz | 12. 06. 2019 09:29Bratislava 12. júna (TK KBS/Rádio LUMEN) Dobrovoľníci a zamestnanci Bratislavskej arcidiecéznej charity v utorok čistili okolie hlavnej vlakovej stanice v hlavnom meste. Aj takýmto spôsobom sa zapojila arcidiecézna charita do Národného týždňa charity. Pri vlakovej stanici okoloidúci mali možnosť sa tiež dozvedieť viac informácií o fungovaní Bratislavskej arcidiecéznej charity. Tá počas tohto týždňa tiež navštevuje školy a inšpirovaná pápežom Františkom sa viac zameriava na ekológiu.

Zamestnanci a dobrovoľníci Bratislavskej arcidiecéznej charity si dnes vzali do ruky metly, hrable, nasadili si rukavice a vybrali sa čistiť okolie hlavnej vlakovej stanice. Sociálna pracovníčka Slávka Kročková hovorí, že aj takýmto spôsobom sa chce zapojiť do zveľadenia životného prostredia. „Chceme predovšetkým ukázať, že nám záleží na tom životnom prostredí," uviedla.

Počas týždňa charity sa Bratislavská arcidiecézna charita viacej zameriava na ekológiu. „Jednou z tém Národného týždňa charity je aj ekológia. A sa nám to nezdá, ale súvisí aj s charitou, aj s dobrovoľníctvom, a teda s tým, čo aj pápež František neustále opakuje, že máme zodpovednosť aj za ten náš priestor, ktorý je pre nás darom a je to teda stvorením. Tak aj týmto chceme poukázať, že charite záleží aj na životnom prostredí," povedal riaditeľ Boris Hrdý.

Bratislavská arcidiecézna charita počas tohto týždňa navštevuje aj školy. Karol Vlasák hovorí, že sa snažia, aby sa deti viac pozerali okolo seba a boli vnímavé na ekológiu. „Vnímame tú dobu takého individualizmu. Čiže naozaj dávať tie impulzy, aby mali otvorené oči hlavne ako mladí ľudia alebo teda deti na školách," uviedol. K čisteniu okolia vlakovej stanice prispelo asi dvadsať ľudí. V rámci týždňa charity, ktorý potrvá do piatku, sa prezentujú na Slovensku všetky arcidiecézne a diecézne charity.

Zdroj: Rádio LUMEN / Pavol Hudák

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2020