HLAVNÁ CENA (finančná - udeľuje primátor mesta Námestovo)
SANDRA MIŠÍKOVÁ, 16 rokov, Spojená škola Nižná
„Maľované šaty“
I. KATEGÓRIA, 6 - 9 rokov
DIPLOMY
1. EMKA OSÚCHOVÁ, 9 rokov, ZŠ s MŠ Pod hájom, Dubnica nad Váhom
„Veselo s harmonikou“
2. LEA SLÁVIKOVÁ, 9 rokov, ZUŠ Ferka Špániho, Žilina
„Ľudové tance“
3. EMA JAKUBJAKOVÁ, 7 rokov, ZŠ s MŠ Novoť
„Svätopluk a jeho traja synovia“
3. SAMANTA MOJSEJOVÁ, 8 rokov, ZŠ J. Švermu, Michalovce
„Dusenie kapusty“
ČESTNÉ UZNANIE
SIMONA ONDREJCOVÁ, 9 rokov, ZŠ s MŠ Pod hájom, Dubnica nad Váhom
„Zvyky na dedine“
MARIANA BADÁROVÁ, 6 rokov, SZUŠ Pierrot, Námestovo
„Svätec“
II. KATEGÓRIA, 10 - 12 rokov
DIPLOMY
1. BARBORA BEŇUŠOVÁ, 10 rokov, ZŠ s MŠ Novoť
„Svätopluk a jeho synovia“
2. NATÁLIA BELÁČIKOVÁ, 10 rokov, ZUŠ Ferka Špániho, Žilina
„Osobnosti Veľkej Moravy“
2. BRONISLAVA LÁŠTICOVÁ, 12 rokov, ZUŠ P. M. Bohúňa, Dolný Kubín
„Kováč“
3. ALEXANDRA ŠOVČÍKOVÁ, 10 rokov, ZŠ s MŠ Pod hájom, Dubnica nad Váhom
„Svätopluk“
3. SABÍNA PERIGNATOVÁ, 10 rokov, ZUŠ Antona Cígera, Kežmarok
Anjeli strážni“
ČESTNÉ UZNANIE
BARBORA VARGOVÁ, 10rokov, ZŠ Rozmarínová, Komárno
„Primáš“
KRISTÍNA LEVČÍKOVÁ, 11 rokov, SZUŠ Gemerská cesta, Lučenec
„Pribina“
MICHAL BEKEŠ, 12 rokov, ZUŠ Antona Cígera, Kežmarok
„Kultúrne pamiatky“
III. KATEGÓRIA, 13 - 15 rokov
1. PETRA MASĽAŇÁKOVÁ, 14 rokov, SZUŠ Fernezová, Námestovo
„Sv. Cyril a Metod“
1. MATEJ TURAC, 14 rokov, CZŠ sv. Gorazda, Námestovo
„Bača“
2. MATEJ HORNÝ, 14 rokov, ZUŠ Antona Cígera, Kežmarok
„Slovenský folklór“
2. GRÉTA TRPIŠOVÁ, 13 rokov, ZUŠ Ferka Špániho, Žilina
„Folklór“
3. NINA GERTNEROVÁ, 13 rokov, SZUŠ Gemerská cesta, Lučenec
„Rytieri z Veľkej Moravy“
3. Kolektívna práca: Spojená škola - špeciálna ZŠ, Komárno
- NIKOLAS PETER
- EMIL LAKATOS
- LEILA LAKATOSOVÁ
„Osobnosti Veľkej Moravy“
ČESTNÉ UZNANIE
PETRA SPODNIAKOVÁ, 14 rokov, SZUŠ Gemerská cesta, Lučenec
„Rytier spod Devína“
LUCIA GESCHWANDTNEROVÁ, 14 rokov CZUŠ sv. Lukáša, Topoľčany
„Slovanské knieža“
MÁRIA KOVÁČOVÁ, 14 rokov, SZUŠ Gemerská cesta, Lučenec
„Svätopluk“
IV. KATEGÓRIA, 16 - 19 rokov
DIPLOMY
1. KATARÍNA JANČIGOVÁ, 18 rokov, Gymnázium A. Bernoláka, Námestovo
„Cyril a Metod medzi nami“
2. JÚLIA MIKULÁŠOVÁ, 18 rokov, ŠUV Kremnica
„Rezbárstvo“
3. MÁRIA CEĽUCHOVÁ, 18 rokov, Cirkevné gymnázium Trebišov
„Povesť o troch prútoch“
ČESTNÉ UZNANIE
KRISTÍNA PERLOVÁ, 17 rokov, ZŠ Rozmarínová, Komárno
„Nevesta“
KATARÍNA ZAMBOVÁ, 17 rokov, ZUŠ sv. Cecílie, Sečovce, Elokované pracovisko Trebišov
„Melódia kroja“