V Madride bude blahorečená Guadalupe Ortizová, laička Opus Dei

TK KBS, RV mh; ml | 16. 05. 2019 12:05Madrid 16. mája (RV) V sobotu 18. mája bude v Madride vyhlásená za blahoslavenú Guadalupe Ortizová, laička Opus Dei. Blahorečeniu bude predsedať kardinál Angelo Becciu, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých.

Ide o vôbec prvé blahorečenie laičky z Opus Dei. Plným menom Guadalupe Ortiz de Landazuri sa narodila v roku 1916 v Madride a bola vyštudovanou chemičkou. Jej takzvaná „jednoduchá“ svätosť spočívala v tom, že vždy stavala Ježiša do centra svojho života. Ako členka Opus Dei osobne založila jeden z domov prelatúry v Mexiku. So svojím duchovným otcom, ktorým bol sv. Josemaría Escrivá, si vytvorila hlboký duchovný vzťah, z ktorého sa zachovalo asi 300 listov vzájomnej korešpondencie. Zomrela ako 58-ročná v roku 1975 v Pamplone. 

Kardinál Becciu v rozhovore pre Vatikánsky rozhlas zhrnul odkaz zakrátko blahoslavenej Marie Guadalupe do jednej vety: „Ak ťa Boh volá, neboj sa, vrhni sa do toho. S ním môžeš vytvoriť veci, ktoré si ani nevieš predstaviť.“[back]


(C) TK KBS 2003 - 2019