Biskup Haľko viedol exercície Rádia LUMEN, zamyslenia sú v archíve

TK KBS, mma, ml; rp | 15. 04. 2019 12:28Banská Bystrica 15. apríla (TK KBS) Počas uplynulého týždňa sa v Rádiu LUMEN uskutočnili 12. rozhlasové duchovné cvičenia, ktoré viedol bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko. Hlavným mottom boli slová Bližšie k Ježišovi. Myšlienky a zamyslenia, ktoré ponúkol v živom vysielaní, sú už k dispozícii aj v archíve Rádia Lumen. Záujemcovia ich nájdu TU.

„Práve ukončené duchovné cvičenia v našom vysielaní niesli v sebe ducha sprievodcu každodennými udalosťami a výzvou prenášať Ježišove slovo do našej – mojej situácie každého dňa, na činnosti bežné aj sviatočné a posväcovať ich Božím slovom,“ uviedol generálny riaditeľ Rádia Lumen Juraj Spuchľák. Dvanástym rozhlasovým duchovným cvičeniam podľa jeho slov predchádzala nielen príprava prednášajúceho, ale aj modlitby a príprava na prijatie Božieho slova samotnými poslucháčmi.

V trojdňovom programe nechýbala pobožnosť krížovej cesty, sväté omše, eucharistická adorácia, či úvahy. „V nich sa otec biskup v piatok venoval témam ako Boh tvorí svet aj dnes, sústavne, Dýchnutie vo Večeradle a jeho ovocie, Ľútosť a rozhrešenie, Prijaté milosrdenstvo túžim dávať. V sobotu to zas bola téma Zmŕtvychvstanie vo viere vo vzťahoch a v komunikácii,“ priblížil náboženský redaktor Rádia Lumen Pavol Jurčaga. Ohlasy na duchovné cvičenia boli pozitívne nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. „Ľudia nás počúvali aj prostredníctvom internetu,“ dodal Jurčaga.

Poslucháči Rádia Lumen sa môžu vrátiť alebo si opät vypočuť myšlienky, ktoré ponúkol biskup Jozef Haľko a to prostredníctvom archívu Rádia Lumen. Nájdu v ňom pobožnosť krížovej cesty, úvahy na tému duchovných cvičení. Vypočuť si môžu aj slová v rámci eucharistickej adorácie či dialóg biskupa Haľka s poslucháčmi.

TK KBS informoval Marek Mačica

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2019