Svätý Otec navštívi v júni Pápežskú teologickú fakultu v Neapole

TK KBS, RV mh; ml | 12. 02. 2019 07:10Vatikán 12. februára (RV) Pápež František navštívi v júni na sviatok sv. Alojza Gonzágu Pápežskú teologickú fakultu v Neapole. Tlačové stredisko Svätej stolice dnes oznámilo, že Svätý Otec pocestuje 21. júna do Neapola, kde sa zúčastní na stretnutí s témou „Teológia po Veritatis gaudium v kontexte Stredomoria“.

Hostiteľom podujatia bude Pápežská teologická fakulta južného Talianska v Neapole, ktorá má sv. Alojza za svojho patróna. Teologicky zamerané stretnutie bude mať formu verejného zasadnutia na námestí pred budovou teologickej fakulty. Pápežov program v Neapole sa obmedzí na dopoludnie a zakončí sa obedom.

Svätého Otca v hlavnom meste talianskeho regiónu Kampánia privítajú o 9. hodine miestny arcibiskup kardinál Crescenzio Sepe, ktorý je veľkým kancelárom fakulty, ďalej nolský biskup Mons. Francesco Marino a generálny predstavený Spoločnosti Ježišovej páter Arturo Sosa Abascal. Svätý Otec vystúpi s príhovorom na tému stretnutia a po obede sa v skorých popoludňajších hodinách vráti do Ríma.

Program návštevy pápeža Františka dnes v Neapole zverejnili na tlačovej konferencii neapolský arcibiskup kard. Crescenzio Sepe spolu s pátrom Pinom Di Lucciom, viceprezidentom Pápežskej teologickej fakulty južného Talianska v Neapole.

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2019