Dom Quo Vadis pozýva na cyklus prednášok Dary Ducha Svätého

TK KBS, dqv; ml | 12. 02. 2019 09:23Bratislava 12. februára (TK KBS) Dom Quo Vadis v Bratislav pozýva na cyklus prednášok z cyklu Dary Ducha Svätého. Uskutočnia sa vždy každý druhý a štvrtý utorok v mesiaci v prednáškovej miestnosti Domu. Prvá z nich naplánovaná na dnes, v utorok 12. februára 2019, o 19:00 h.

Prednášajú Antonín Lukeš (kňaz a misionár idente) a Jana Boboková (lekárka a misionárka idente). Témy sú - Dar osobnej slobody, Dary Ducha Svätého (február); Dar rozumu a poznania (marec); Dar múdrosti a rady (apríl); Dar sily a nábožnosti (máj) a Dar bázne voči Bohu a proroctva (jún).

Dom Quo Vadis bol v minulosti predajňou Sovietskej knihy (pred rokom 1989). Po Nežnej revolúcii sa dostal späť do rúk Cirkvi. Funguje vďaka dobrovoľníkom. Aktuálne je dom rozdelený na viacero časti. V prednáškovej miestnosti na prvom poschodí sú prednášky a podujatia na rôzne témy. V suteréne prebiehajú modlitebné spoločenstvá a je tam i psychologická poradňa. V strede medzitým je kaviareň, ktorú navštívi mesačne vyše tisíc ľudí. Dom je otvorený desať mesiacov v roku.

Zdroj: www.domquovadis.sk

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2019