Na oslavách Dňa chorých v Kalkate sa zúčastní delegácia z Vatikánu

TK KBS, RV mh, zk; ml | 09. 02. 2019 18:30Vatikán 9. februára (RV) Na oslavy 27. svetového dňa chorých pocestuje do Indickej Kalkaty okrem osobitného vyslanca Svätého Otca kardinála Patricka D´Rozaria aj delegácia Dikastéria pre integrálny ľudský rozvoj vedená prefektom kardinálom Petrom Turksonom. Oslavy sa v Kalkate uskutočnia v dňoch 9. – 11. februára.

Pápež František pri príležitosti 27. svetového dňa chorých vydal posolstvo s názvom s názvom: „Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte“ (Mt 10,8).

Ako sa uvádza v komuniké Dikastéria pre integrálny ľudský rozvoj zo 6. februára, vatikánska delegácia sa v Kalkate zúčastní na konferencii zameranej na pastoráciu chorých, navštívi viaceré zdravotné centrá podporované miestnou Cirkvou, ktoré spravujú Misionárky Lásky a Malé sestry chudobných. Kardinál Turkson bude v Kalkate celebrovať svätú omšu s pomazaním chorých v Xavier Collage v Kalkate.

Slávnosti vyvrcholia 11. februára svätou omšou s pomazaním chorých v Bazilike sv. Ruženca v Bandeli, ktorej bude predsedať osobitný vyslanec Svätého Otca kardinál Patrick D´Rozario.

Svetový deň chorých sa už tradične slávi v deň liturgickej spomienky Panny Márie Lurdskej, 11. februára. Univerzálna Cirkev sa sláviac tento deň podľa príkladu Dobrého Samaritána skláňa k chorým a trpiacim, aby priniesla posolstvo nádeje a spásy.

-
Ilustračná snímka

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2019