Arcibiskup Zvolenský vystúpil na modlitbovom stretnutí pred NR SR

TK KBS, ml; ml | 07. 02. 2019 13:30Bratislava 7. februára (TK KBS) "Modlitba a Chvály za život" - je názov modlitbového stretnutia, ktoré dnes, vo štvrtok 7. februára 2019, zorganizovali pred Národnou radou SR v Bratislave. Pripravili ho krátko pred hlasovaním poslancov parlamentu o návrhu zákona v prospech zlepšenia ochrany života. Podporu života od počatia po prirodzenú smrť vyjadril na mieste pred stovkou ľudí bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS).
"Chcel by som vám všetkým poďakovať, že milujete život, že sa vaša láska k ľudskému životu stáva takou hlbokou, že ho milujete, ten ľudský život, od počatia po prirodzenú smrť, že láska k životu je pre vás niečím čo prežívate dennodenne, že sa za to modlíte doma, v kostole a dokonca, že ste ochotní pri stretnutí veriacich modliť sa aj na ulici a ako to bolo spomenuté tu na tomto chodníku," povedal prítomným arcibiskup Zvolenský.

"Teraz sme sa tu stretli na tomto chodníku, a keďže sme veriaci, pre nás je celkom prirodzené, že sa môžeme modliť. A modlíme sa aj z radosti a z vďačnosti za ľudský život a veľmi si želáme, aby v našom prostredí aj ostatní postúpili v úcte k ľudskému životu, aby aj rozhodnutia, ktoré sa robia, posilňovali úctu k ľudskému životu. V takejto skromnosti, ale aj pevnosti, chceme prosiť o duchovnú silu, aby vzrastala v našej spoločnosti úcta k ľudskému životu od počatia po prirodzenú smrť. Ešte raz vďaka všetkým, že ste prišli," dodal predseda KBS.

TK KBS vydala k správe AUDIO

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2019