Pápež František zablahoželal Kikovi Argüellovi k 80. narodeninám

TK KBS, RV mh; ml | 11. 01. 2019 11:41Vatikán 11. januára (RV) „Nech ti Pán odplatí všetko to dobré, čo robíš pre Cirkev“, napísal pápež František v blahoželaní Kikovi Argüellovi, iniciátorovi Neokatechumenátnej cesty, ktorý v stredu oslávil 80. narodeniny svätou omšou a večerou s najbližšími v Madride.

Svätý Otec napísal osobný odkaz s poďakovaním a blahoželaním španielskemu katechétovi a umelcovi Kikovi Argüellovi, s ktorým sa vlani stretol pri príležitosti 50. výročia vzniku prvej neokatechumenátnej komunity v Ríme:

„Drahý brat, nechcem, aby si strávil tento deň bez toho, žeby som ti poslal pár riadkov na znak mojej blízkosti a bratského vďakyvzdania za tvojich 80 rokov. Vďaka Bohu, že si ťa vybral a vďaka ti za tvoju vernosť. Nech ti Pán odplatí všetko to dobré, čo robíš pre Cirkev. Som pri tebe, modlím sa a sprevádzam ťa. Všetko najlepšie. Dúfam, že tí z Cesty ti urobia tortu s 80 sviečkami. A prosím, nezabudni sa modliť za mňa. Nech ťa Ježiš žehná a svätá Panna ochraňuje. Tvoj brat, ktorý ťa miluje a obdivuje, František“

Kiko Argüello, ktorý privítal toto gesto pápeža s veľkým nadšením, už včera poďakoval pápežovi za jeho slová, ktorými ho na diaľku nechal pozdravovať v utorok ráno po svätej omši v Dome svätej Marty, keď mu poďakoval za apoštolskú horlivosť v Cirkvi. Kiko zároveň s poďakovaním ubezpečil Svätého Otca o svojich modlitbách za neho v Petrovej službe.

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2019