Kňaz Marco Pozza navštívil biskupa Galisa i košické sídlisko Furča

TK KBS, mgr; ml | 07. 12. 2018 11:59Žilina/Košice 7. decembra (TK KBS) Na sviatok sv. Mikuláša pokračoval taliansky kňaz a novinár Marco Pozza v návšteve Slovenska, aby predstavil knihu rozhovorov s pápežom Františkom o modlitbe Zdravas´, Mária. Dopoludnia sa stretol so žilinským biskupom Tomášom Galisom, s ktorým sa zhováral o živote Cirkvi na Slovensku počas komunizmu.

Večer spoločne s miestnym farárom Aurelom Halajčíkom a ďalšími kňazmi koncelebroval svätú omšu vo farnosti Svätej rodiny na druhom najväčšom košickom sídlisku Furča. Na začiatku homílie odovzdal prítomným pozdrav od pápeža Františka, potom sa špeciálne prihovoril prvoprijímajúcim deťom a vysvetlil im, že sväté prijímanie je niečo úžasné, po čo sa obliznú, ako keď zjedia niečo vynikajúce. Napokon všetkým zaželal, aby boli sviecou v tme a nestrácali úsmev na tvári ani v ťažkých situáciách.

Po svätej omši predstavil taliansky hosť dve knihy rozhovorov s pápežom Františkom. Prvá je o modlitbe Otče náš a druhá o modlitbe Zdravas´, Mária. „V čom sa zmenil môj postoj k týmto modlitbám po napísaní kníh s pápežom Františkom? Predtým to bolo, akoby som pil vodu z vodovodu. Teraz pijem vodu priamo z čistého prameňa,“ vysvetlil Marco Pozza.

Podelil sa aj o svoju osobnú skúsenosť s pápežom Františkom, ktorého považuje za veľmi prirodzeného. „Keď mu podáte ruku, on vás objíme. Aký je na verejnosti, taký je aj v súkromí, rozdiel je iba v oblečení,“ prezradil Marco Pozza.

Na konci svätej omše obdarovali veriaci z Furče Marca Pozzu krásnymi medovníkmi, ktoré vo farnosti pečú počas Adventu a z výťažku predaja podporujú svoj kostol známy aj pod názvom „medovníkový“. Na ďalší deň ráno sa Marco Pozza zúčastnil na rorátnej svätej omši, kde priblížil inovkáciu z modlitby Zdravas´, Mária „požehnaná si medzi ženami“.

Marco Pozza prišiel na Slovensko na pozvanie Spolku svätého Vojtecha, ktorý tento rok vydal knihy Otče náš i Zdravas´, Mária v slovenčine a sú dostupné v obchodnej sieti.

TK KBS informoval Martina Grochálová

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2019