Biskup Wilson odsúdzený za krytie pedofílie bol uznaný za nevinného

TK KBS, RV; ml | 07. 12. 2018 11:36Austrália 7. decembra (RV) Bývalý arcibiskup austrálskeho mesta Adelaide Philip Wilson, ktorý bol koncom júna odsúdený na dvanásť mesiacov odňatia slobody za krytie sexuálnych deliktov, bol odvolacím súdom uznaný za nevinného.

Údajne krytie pedofílie malo spočívať v tom, že nepodal trestné oznámenie na kňaza Jamesa Fletchera. Tento bývalý kňaz, odsúdený v roku 2004 za sexuálne delikty zo 70. rokov minulého storočia, zomrel v roku 2006 vo väzení. Arcibiskup Wilson od začiatku tvrdí, že Fletchera vôbec nepozná. Teraz odvolací súd uznal nevinu tohto 67-ročného austrálskeho arcibiskupa. Ako uviedla arcidiecéza Adelaide, rozhodol tak sudca Royl Ellis v Newcastle.

Administrátor Adelaidskej arcidiecézy v tlačovej správe uvádza, že "dôsledky rozsudku sa teraz musia zvážiť" a zároveň "víta ukončenie dlhého a bolestného procesu". Administrátor Philip Marshalle ďalej informuje, že na "utrpenie tých, ktorí boli zneužití, naďalej myslia v modlitbách, a tiež trvá úsilie o vytváranie bezpečného prostredia pre neplnoleté a hendikepované osoby".

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2019