Pápežské misijné diela u nás pozývajú podporiť seminaristov v Afrike

TK KBS, pmd; ml | 08. 11. 2018 12:34Bratislava 8. novembra (TK KBS) Pápežské misijné diela na Slovensku pozývajú podporiť seminaristov v Afrike. Bližšie informácie o možnosti podpory bohoslovcov môžete nájsť na stránke www.misijnediela.sk/podpora-seminaristov.

Prvým podporeným seminárom je kňazský seminár Mons. Louisa Parisota v Tchanvédji, v arcidiecéze Lokossa v Benine. Momentálne sa v tomto seminári na kňazstvo pripravuje 85 bohoslovcov, ktorých svojimi modlitbami a finančným príspevkom podporujú jednotlivci a spoločenstvá zo Slovenska. Nových začínajúcich bohoslovcov je 30. Ako informoval vo svojom liste rektor Ambroise Kinhoun, v seminári sa bude od novembra každý štvrtok slúžiť svätá omša za bratov a sestry v Cirkvi na Slovensku. Zároveň ubezpečil, že Slovensko bude neustále prítomné v srdciach a modlitbách seminaristov i predstavených seminára.

Druhý podporený seminár je v Pobreží Slonoviny, kde majú veriaci zo Slovenska adoptovaných 28 seminaristov. "Zoznamy bohoslovcov čakáme ešte zo seminárov v Burkine Faso a v Togu," informovali Pápežské misijné diela na Slovensku.

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2019