V Košiciach bola vigília s názvom "Zapáľme svetlo obetiam potratov"

TK KBS, ke; ml | 08. 11. 2018 10:35Košice 8. novembra (TK KBS) V stredu 7. novembra 2018 sa uskutočnila v Košiciach v poradí deviata modlitbová dušičková vigília s názvom Zapáľme svetlo obetiam potratov.

Už od rána zmobilizovali košické kresťanské spoločenstvá, ktoré spoločne vytvorili modlitbovú reťaz pri nemocnici na Rastislavovej ulici. Vystriedalo sa tu vyše 200 dobrovoľníkov, ktorí sa modlili od 8:00 do 16:00 hodiny a popri modlitbe sa zamerali aj na kampaň vo forme distribúcie letákov či výstavu modelov embryonálneho vývoja malého dieťaťa.

Podvečerný program sa začal svätou omšou v Kostole Kráľovnej pokoja na ulici Milosrdenstva . Hlavným celebrantom bol košický arcibiskup Bernard Bober, ktorý sa vo svojom príhovore zameral na falošné argumenty kultúry smrti a  prečo je dôležité byť budovateľmi kultúry života.

Vyvrcholením košickej dušičkovej vigílie za nenarodených bol sviečkový pochod a krížová cesta opäť pred nemocnicou na Rastislavovej ulici. Je to jedno zo siedmich miest v Košiciach, kde sa vykonávajú potraty.

V Košickej arcidiecéze funguje od 1.júla 2014 Úrad pre apoštolát ochrany života,  ktorý koordinuje aktivity zamerané na scitlivenie povedomia o hodnote a nenarušiteľnosti ľudského života od počatia po prirodzenú smrť. Jeho aktivity je možné sledovať na stránke zazivot.sk.

Zdroj: Košická arcidiecéza / Jaroslav Fabian

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2019