Vedenie a pracovníci Katolíckej univerzity na púti za svätými v Košiciach

TK KBS, ku; ml | 14. 09. 2018 10:35Ružomberok 14. septembra (TK KBS) Vedenie a pracovníci Katolíckej univerzity sa 12. septembra 2018 zúčastnili na „púti za svätými“ v Košiciach. Ich domovským prístavom sa stala Teologická fakulta, sídliaca na Hlavnej ulici v Košiciach.

Program pokračoval svätou omšou v Dóme svätej Alžbety, ktorú celebroval košický arcibiskup metropolita a veľký kancelár KU Mons. Bernard Bober. Vo svojom príhovore odovzdal odkaz mučeníkov pre službu na univerzite. Po jej slávení nasledovala prednáška dekana Teologickej fakulty KU prof. Cyrila Hišema, v ktorej s odborným nadhľadom prepojil dejiny Košíc s Dómom sv. Alžbety i relikviami, ktoré sa v tejto svätyni nachádzajú. 

Potom nasledoval priestor osobnej modlitby spojený s úctou relikvií, predovšetkým relikvií poslednej blahoslavenej - Anky Kolesárovej, kde rektor Katolíckej univerzity doc. Jaroslav Demko  symbolicky odovzdal biele ruže. Pútnici mali možnosť prezrieť si priestory Teologickej fakulty KU, Kňazského seminára. Podujatie významne prispelo ku prehĺbeniu osobných vzťahov zamestnancov na Katolíckej univerzite  a formačne inšpirovalo v službe do nového akademického roka 2018/19.

Zdroj: Katolícka univerzita v Ružomberku

K správe bolo vydané FOTO.

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2019