Spevák Sting sa stretol so Svätým Otcom a navštívil Sixtínsku kaplnku

TK KBS, ekai, tja; ml | 10. 08. 2018 11:39Vatikán 10. augusta (TK KBS) Gordon Matthew Sumner, skôr známy pod svojim umeleckým menom Sting, sa vo Vatikáne stretol s pápežom Františkom. Tento bývalý miništrant a mnohonásobný laureát hudobnej ceny Grammy sa s manželkou Trudie Styler zhovárali s pápežom v rámci generálnej audiencie dňa 8. augusta na Námestí sv. Petra vo Vatikáne. 

Podľa informácií amerického portálu Crux, Sting spolu s manželkou navštívili tiež Vatikánske múzeá aj Sixtínsku kaplnku. Sting pre multimediálnu prezentáciu Sixtínskej kaplnky, ktorú si bude možné pozrieť v Ríme od marca nahral novú verziu stredovekého hymnu „Dies irae”. Sám vytvoril latinskú verziu tejto piesne. 

Sting je známy aj svojou angažovanosťou v oblasti ekológie. Podporuje, okrem iného, aj hnutie odporcov veľkej vodnej nádrže v brazílskom  Belo Monte na rieke Xingu. Popredným odporcom tohto projektu bol roky aj rakúsky, aktuálne emeritný biskup Erwin Kräutler. Tento dlhoročný biskup brazílskej Amazonky pochválil Stinga za jeho angažovanie sa a zdôraznil, že v úsiliach o zastavenie stavby priehrady sú práve hlasy osobností, akými sú Sting, či režisér James Cameron veľkou podporou.

Zdroj: ekai.pl / Preložila: Tatiana Janočková

[back]


(C) TK KBS 2003 - 2018