Biskupi Peru prosia o modlitby za obete po ničivých víkendových povodniach

TK KBS, RV ej, ml; pz | 21. 03. 2017 08:10


Peru 21. marca (RV) „Všetci sme svedkami tvrdej reality, ktorú prežívajú tisíce Peruáncov, ktorí prišli o všetko,“ tvrdia biskupi Peru v súvislosti s ničivými povodňami, ktoré v uplynulých dňoch pocítilo na vlastnej koži približne 100-tisíc ľudí. Podľa oficiálnych údajov (COEN) si silné dažde a zosuvy pôdy vyžiadali 75 ľudských obetí.

„Sprevádzame v bolesti tisícky našich bratov, ktorí trpia kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam na celom území štátu a to najmä na severe a v strede krajiny. Pozývame všetkých katolíkov a ľudí dobrej vôle, aby preukázali solidaritu s ich utrpením,“ dodávajú peruánski biskupi, ktorí v nedeľu 19. marca zorganizovali Deň modlitby a solidarity.

K modlitbe vyzval veriacich aj pápež František počas nedeľnej modlitby Anjel Pána vo Vatikáne. O svojej blízkosti ubezpečil „drahé obyvateľstvo Peru, tvrdo zasiahnuté ničivými záplavami“. „Modlím sa za obete a za všetkých, ktorí sú zapojení do poskytnutia pomoci,“ povedal argentínsky pápež. Za slová povzbudenia sa Svätému Otcovi poďakoval peruánsky premiér Pedro Pablo Kuczynski.



[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2026