
„Sprevádzame v bolesti tisícky našich bratov, ktorí trpia kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam na celom území štátu a to najmä na severe a v strede krajiny. Pozývame všetkých katolíkov a ľudí dobrej vôle, aby preukázali solidaritu s ich utrpením,“ dodávajú peruánski biskupi, ktorí v nedeľu 19. marca zorganizovali Deň modlitby a solidarity.
K modlitbe vyzval veriacich aj pápež František počas nedeľnej modlitby Anjel Pána vo Vatikáne. O svojej blízkosti ubezpečil „drahé obyvateľstvo Peru, tvrdo zasiahnuté ničivými záplavami“. „Modlím sa za obete a za všetkých, ktorí sú zapojení do poskytnutia pomoci,“ povedal argentínsky pápež. Za slová povzbudenia sa Svätému Otcovi poďakoval peruánsky premiér Pedro Pablo Kuczynski.